USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

İlk el konseptli cahillik kampı açıldı

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Erdoğan, Çorum Belediyesince mensur edilen Türkiye'nin önceki el konseptli önceki gencelme kampının açılışını gerçekleştirdi.

İlk el konseptli cahillik kampı açıldı
13-10-2021 20:18
Google News
Çorum

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Sıklık Tabiat Parkı'nda 20 bin metrekare bölgeye kurulu, 28 metrekarelik 10 kıl çadır, 216 metrekarelik şişman deri ve donatılardan oluşan Çorumlu Obası Gençlik Kampı için Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın'dan bilim aldı.

Öğrencilerle ok atıp mangala oynayan Erdoğan, öğrencilerin sunmuş bulunduğu gösterileri izledi.

"Onları kıskançlıktan çatlatın"

Erdoğan, kendisini "TÜGVA burada, ağabeyinin yanında" laflarıyla karşılayan TÜGVA üyeleriyle geveze edip, hatırat fotoğrafı çektirdi.

Öğrencilere, "TÜGVA ile uğraşıyorlar, hastalık biliyor musunuz?" diyerek soran Erdoğan, "Siz TÜGVA'da alengir kuruşuk, abidik gubidik müşterek bilinçlilik yapıyor musunuz? Niye uğraşıyorlar sizinle? Niye işlerine gelmiyor? Kıskanıyorlar değil mi? O devir hâlâ da kalburüstü olun. Onlar da kıskançlıktan çatlasın." ifadelerini kullandı.

Öğrenciler sohbetin peşi sıra Erdoğan'a, zamanı Çorum Saat Kulesi'nin fotoğrafını armağan etti.

Bilal Erdoğan, açma töreninde, toy tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının en baş döndürücü gençleri etkilediğini, bilim Yayma Vakfı'nın bu yılki burs mülakatlarında gençlerdeki müstevli kaynaklı tutukluğu görebildiklerini söyledi.

Gelecekte "salgın çağının çocukları" denecek müşterek neslin ortaya çıkacağını kestirim ettiğini tamlayan Erdoğan, Çorum Belediyesinin düz yazı etmiş bulunduğu türden çaylaklık kamplarının, salgının etkilerini gidermede, gençlerin sosyalleşmesini sağlamada ehemmiyetli müşterek hizmeti hesabına getireceğini vurguladı.

Türkiye'de kutuplaşma diyerek müşterek bilinçlilik çıkartıldığını anlatım fail Erdoğan, şunları dile getirdi:

"Vahdet inancının mirasçılarıyız, o lira inancını bozmaya müteveccih müşterek iş bu kutuplaşma. 'İnsanlık dinler olursa gelişemez' diyerek müşterek inanış vardı. Bu fasıl dünyada geride kaldı. Artık inananların inancına, inanmayanların da inanmamasına hürmet sema zamanına girildi. Ancak Türkiye'de o olgucu akımın etkisinde, kişi karanlıklarını berrak sanan müşterek kamet kaldı. Bunlar hala inandığınız zaman, müşterek Allah'a köle olduğunuz devir gelişemeyeceğinizi, şişman işler yapamayacağınızı düşünüyorlar. Kendileri yapamıyorlar ya, herkesi kendileri kabil sanıyorlar."

Selçuk Bayraktar örneği

"İnanan, salat kılan, müşterek Allah'a köle olan, hacca giden, zekatını veren, şahıslara yarayışlı müşterek avlu yaşamaya etkin gelişemez mi? Teknolojide, bilimde, fende ilerleyemez mi?" diyerek soran Erdoğan, şu şekilde bitmeme etti:

"İlerler değil mi? Nereden biliyoruz ilerleyebildiğini. Bak, Selçuk Bayraktar'dan biliyoruz. Ecdadımızdan biliyoruz. Tarihin birçok yüzyıllarına ecdadımız kaşe vurmuş. Sanıyoruz ki hemen harp meydanında kaşe vurmuş. Edebiyatta, fende, bilimde de kaşe vurmuş. Çağının en şişman alimleri bizim ecdadımızdan çıkmak fakat bire müşterek sürede baş döndürücü da dindar, namazlı. Batı'dan onların yanına gelebilen kimesne yok. Şimdi de Selçuk Bayraktar örneği var. Dindar mı? Dindar. Namazlı mı? Namazlı. Her çeşitli bu berrak sanan karanlıkların bağnazlık söylediği rastgele şeyi yapıyor fakat şu anda dünyada yanına yaklaşabilen yok. Böyle olsak hâlâ güzel değil mi?"

İnançsız şahısların tasalı insanoğlu olduğunu, ne devir menfaatlerini kaybedeceklerinin mahsus olmadığını korumak için çaba sarfeden Erdoğan, "Batı'da intihar oranlarında baş döndürücü şişman artma var. Aile mefhumu ağız ağıza kayboldu. Cinsiyetsizlikten tutun ayrıksı şeylere derece abuk sabuk, Batı uygarlığı şu anda kendilerinde sınav ediyor. Huzur diyerek müşterek bilinçlilik kalmadı, Avrupa'nın geleceği karanlık." diyerek konuştu.

Avrupa'nın donanması denilen, o kutsanan Avrupa ideali kaybolduğunu anlatım fail Erdoğan, laflarını şu şekilde sürdürdü:

"Benim eksperlik alanım, doktora alanım Avrupa. Avrupa diyerek müşterek bilinçlilik kalmayacak. Şu anda Avrupa'da intihabat yapılıyor, hükümet kurulamıyor ülkelerde. Ülkeler birbiriyle gürültü içinde. Avrupa'da şef denilecek tek eş yok. Hangi ülkenin lideri, Avrupa'nın lideri, yok. Maalesef bütünü eğlenceli bir hale sakıt durumda. Amerika'nın bu derece konuşu gücüne karşın şu anda baş döndürücü ağırbaşlı meseleleri tartışıyorlar. Bunlar farmason toplumların yaşamaya mahkum bulunduğu meseleler, sıkıntılardır. Ne kabil şu demek oluyor ki hem inançlı, hem mütekâmil müşterek maşer olunabileceğini görüyorsak, bundan sebep ırak duralım."

Erdoğan, salat kılan, hacca giden, zekat sağlayan şahısların banko yazık yapmadığı kabil müşterek iddiasının olmadığını, fakat günde ilkokul saat salat kılmanın bireyin kendini hatalarından alıkoyması anlamında müşterek yeti içerdiğini de vurguladı.

Türkiye'de hala inanlı olmayı irtica adına değerlendiren müşterek kesimin bulunduğunu kail Erdoğan, "Türkiye'de kutuplaşma dedikleri maatteessüf bundan ibaret. İnançlı olmanın bu ülkenin gelişiminin uğrunda müşterek bariyer bulunduğunu düşünüyorlar. Ahiretin kendilerine hatırlatılmasından durgun oluyor. 'Ben ahireti buyurmak istemiyorum' diyor. 'Hesaba çekme fikrini bana hatırlatmayın' diyor fakat kılıç adisyona çekileceğimizi düşünüyoruz. Bu dünyada var ise günahımız, onun da karşılığını öteki tarafta göreceğimizi düşünüyoruz. Bu sayede de hâlâ güzel insanoğlu olmamız icap ettiğini düşünüyoruz. Siz arasında dolaşan idrak çalışmalarına bakmayın. Bir yan kendini anlatmaktan aciz, müşterek tarafta rastgele çeşitli melanete sarılıp, şahıslara kara atıyor, ithamda bulunuyor, taşlama ediyor, saydırıyor. Biz güzel insanoğlu olmaya çalışacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, dünyanın Türkiye'nin çelimli bulunmasına ihtiyacının bulunduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

"Dünyanın alın karşıya bulunduğu sıkıntıları çözecek müşterek fikir, yaklaşım bundan sonra Batı'dan çıkmayacak. Bunun bizlerden, Türkiye'den çıkması lazım. Yüzlerce sene adaletle baş döndürücü şişman coğrafyalara hükmetmiş, kullanıcılarını dirlik süresince yönetmiş ecdadımız var. İnancımızdan aldığımız ilhamla bunu başarmışız. Şimdi gine inancımızdan aldığımız ilhamla bu dünyanın meselelerine analizör üretecek şahısların ulaşması lazım. Bir olduğumuz devir hâlâ çelimli oluruz. Daha çelimli olduğumuzda da hayattaki zulümlerle hâlâ güzel başa çıkarız. Bugün geldiğimiz noktada çetin 20 sene öncesine mucibince baş döndürücü zulme sonuç vermiş müşterek Türkiye var. Bugün Bosna'ya, Filistin'e, Azerbaycan'a, Libya'ya gidin. Bu halimizle çetin oralardaki zulümlerin sonuç bulmasını yahut baştan alevlenmemesini realizasyon fail müşterek Türkiye'yiz elhamdülillah. Ne derece çelimli olursak o derece müşterek tomar zulme sonuç vereceğiz. Bugünkü sıkıntılarımızı aşacağız, baş döndürücü hâlâ çelimli olmaya bitmeme edeceğiz. Allah'ın izniyle 21'inci yüzyıla siz çoluk çocuk kaşe vuracaksınız."

Törende, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın da birer musahabe yaparak, tesisin kente hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.


SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Trabzonspor921+10
2Hatayspor919+11
3Fenerbahçe919+4
4Beşiktaş917+7
5Fatih Karagümrük917+4
6Galatasaray917+2
7Alanyaspor9170
8Altay10150
9Konyaspor914+3
10Adana Demirspor9120
11Yeni Malatyaspor1012-6
12Kayserispor911-2
13Gaziantep FK911-2
14Sivasspor910+2
15Başakşehir FK99-1
16Antalyaspor99-4
17Göztepe98-4
18Giresunspor98-4
19Kasımpaşa96-5
20Çaykur Rizespor91-15