USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

İhlas Vakfı’ndan Ücretsiz Robotik Kodlama Eğitimi

Alanında bilirkişi pedagog ekibi ile geleceğin uygulayım bilimi yıldızlarını yetiştirmeyi amaçlayan İhlas Vakfı; gelecekte rastgele bölgede uygulayım bilimi ithalatına basıcı tükenmek düşüncesince parasız adına vereceği ‘Robotik Kodlama Eğitimi' ile dünkü birlikte toplu

İhlas Vakfı’ndan Ücretsiz Robotik Kodlama Eğitimi
13-10-2021 17:18
Google News

İhlas Vakfı'nın parasız namına verdiği Robotik Kodlama Eğitim programları birlikte kurstan artma 6 seviyeden oluşan, gençlere işin temelinden, son odaklı ilk sağlam verim çıkarabilecek seviyeye derece eğitimi sevdirerek öğreten şümullü hususi birlikte plan namına öne çıkıyor. Proje ile ait açıklamalarda mevcut İhlas Vakfı Başkanı Sayın Mahmut Kemal Aydın; “8-16 gözyaşı arası çocuklara, yüzdelik beniz kullanışlı interaktif, kılavuz kaptan pedagoji bilimi modeli ile temelden; hava, karaca ve su araçlarını tasarlayan, programlayan, uygulayım bilimi üreten birlikte çaylaklık yetiştirmeyi amaçladık. Bu plan ile gençleri geleceğin mesleklerine yapmaya çalışıyoruz. Gençlerimizin seviyesine akla yatkın ve birbirini bitiren egitimlerimizle onları geleceğe hazırlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Neden Robotik Kodlama

- Çocuklara mesele nakız ve plan bazlı hatır becerilerini kazandırır, görüntü enerjisini geliştirir.
- Meslek gruplarının %80'i, geleceğin acemi mesleklerinin ise topu topu robotik kodlama ile ilişkilidir.
- Analitik hatır becerileri kazandırır.
- Olay yahut bağlam arasındaki ilişkileri görebilmesini sağlar.
- Problem nakız kabiliyetini artırır.
- Sistematik düşünmesini sağlar.
- Çocukların harf yazmayı öğrenmesi, sadece icra ettikleri meslekte değil, yaşamlarının tümünde ayırt oluşturmalarını sağlar.

- Kod yuvarlak çiftçilikten hukuka, inşaattan tıbba derece değme endüstride makbul birlikte teknolojidir.

Kimler Katılabilir

Gelecekte robotik ve kodlama sahalarında çalışmak, aklık ve dizgeli birlikte pedagoji bilimi kabul etmek talip 8-16 gözyaşı aralığındaki bütün efrat bu programa katılabilirler.

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİM PROGRAMINDA NELER VAR?

Birbirini tamamlayan, kolaydan zora, parçadan bütüne akla yatkın düzenlenmiş, eğlenceli, hal odaklı öğretim programı programları eşliğinde oluşturulmuş 6 seviye bulunmaktadır.

Seviye 1: Robotik Kodlama Hazırlık Eğitimi

Robotik ve kodlama hikayelerinde deneyimi sıfır ve iyi birlikte baş gerçekleştirmek talip öğrencilerimiz düşüncesince mücehhez birlikte pedagoji bilimi programıdır. hususi namına hazırlanmakta bulunan öğretim programı programı ile kodlama ve izlence kullanabilme yereneklerinizi geliştirebilirsiniz. Bu eğitimi bitiren öğrenciler 2. Seviye eğitimlerine ferah ferah katılabilirler.

Program Detayları;

İçerik: Blok tabanlı tahsile tedarik müfredatı

Arayüz: Scratch programı

Süre: 3 ay

Uygulama: Online

Ücret: Ücretsiz

Kimler Katılabilir: 3. Sınıftan itibaren acemi süregelen herkes

Not: Bu tahsile katılabilmek düşüncesince öğrencilerimizin elektronik beyin yahut tablete gereksinimi vardır.

Seviye 2: Blok Tabanlı Robotik Kodlama Eğitimi ( Mbot Robotu)

Daha geçmiş kodlama etkinliklerine katma ancak birlikte robot ile çalışmamış bulunan 5-6-7-8-9-10. Sınıf öğrencilerinin katılabileceği birlikte pedagoji bilimi programıdır.

Bu eğitimde Mbot robotunun montajlanması, lüzumlu programların yüklenmesi, robota bağlanarak kesinlikle izlence yükleneceği, ledler, notalar, robot hareketleri, buton kontrolü, ultrasonic, kızılötesi ve erke sensörleri, komuta kontrolü, türlü yarışmalarda makbul sağlam yarışlık çözümleri, Mbot'u temizlik, kayıt nakil derece işlev işlerinde programlayabilme,

çeşitli simülasyonlar tevlit vb mevzularda birlikte baş döndürücü aktiflik içeren, asıl yaşama uyarlanabilen hususi ve nazirsiz birlikte öğretim programı programı uygulanmaktadır.

Program Detayları;

İçerik: Mbot robotu kullanarak birlikte robotun kesinlikle programlanacağını başlangıç, itidalli ve doğacak seviyelerde öğretecek birlikte öğretim programı uygulanır.

Arayüz: Mblock 5.0

Ders saati: Haftada 40+40 dakikalık 2 ibret saati

Süre: 8+ ay

Ücret: 1-2 ay baş eğitimi ücretsiz, 5-6 ay itidalli ve doğacak düzem pedagoji bilimi maaş 250 TL

Uygulama: Online

Kimler Katılabilir: Seviye 1 eğitimini bitiren bütün öğrenciler, Blok kodlama deneyimi bulunan 5-6-7-8-9-10. Sınıf öğrencileri.

Not: Bu tahsile katılabilmek düşüncesince öğrencilerimizin Mbot robotuna ve bilgisayara gereksinimi vardır.

Seviye 2: Blok Tabanlı Robotik Kodlama Eğitimi ( Codey Rocky Robotu)

Çok gır gır ve nice ayrıcalığı bulunan Codey Rocky robotu elzem birlikte dostunuz olacak. Hiçbir kablo ve spekülasyon yapmadan kullanabileceğiniz Codey Rocky nice sensörden oluşmaktadır.

Daha geçmiş kodlama etkinliklerine katma ancak birlikte robot ile çalışmamış bulunan 3-4-5-6-7-8-9-10. Sınıf öğrencilerimizin katılabileceği birlikte pedagoji bilimi programıdır. Bu pedagoji bilimi programına dahil bulunan öğrencilerimiz Codey Rocky'i güldürebilir, türlü duyguları oluşturabilir (kızma, esef vb), ledleri çalıştırabilir, cereyan ettirebilir, ekranında türlü animasyonlar oluşturabilir, potansiyometreyi programlayabilir, butonlara değişik görevler atayabilir, kızılötesi, ses, ışık, renk, gyro derece nice sensörü kullanarak planlar oluşturabilir, internete bağlanarak türlü bilgilere ulaşabilirsiniz. Codey'i kullanarak oyunlar oynayabilir ve türlü simülasyonlar oluşturabilirsiniz.

Gerçek yaşama ahenkli örnekler içeren nazirsiz ve hususi birlikte öğretim programı programı uygulanmaktadır.

Program Detayları;

İçerik: Codey Rocky robotu kullanarak birlikte robotun kesinlikle programlanacağını başlangıç, itidalli ve doğacak seviyelerde öğretecek birlikte öğretim programı uygulanır.

Arayüz: Mblock 5.0

Ders saati: Haftada 40+40 dakikalık 2 ibret saati

Süre: 9+ ay

Ücret: 1-2 ay baş eğitimi ücretsiz, 7-8 ay itidalli ve doğacak düzem pedagoji bilimi maaş 250 TL

Uygulama: Online

Kimler Katılabilir: Seviye 1 eğitimini bitiren bütün öğrenciler, Blok kodlama deneyimi bulunan 3-4-5-6-7-8-9-10. Sınıf öğrencileri.

Not: Bu tahsile katılabilmek düşüncesince öğrencilerimizin Codey Rockey robotuna ve bilgisayara gereksinimi vardır.

Seviye 3: C++ programla dili ile Robotik Kodlama pedagoji bilimi programı

Blok tabanlı C++ programlama dili ile programlanabilen 12 değişik robotun kullanılacağı birlikte pedagoji bilimi programıdır. Bu izlence dahilinde günce yaşamda karşılaşılan askeri vasıtaların sağlam modelleri, eklemli robotlar (robot kollar, 2 ayaklı sistemler vb), kargo robotları, işlev robotları vb kaslı robot sistemleri kullanılacaktır.

Kimler Katılabilir: 1 ve 2. Seviye eğitimlerine katma ve lüzumlu başarıyı göstermiş bulunan öğrencilerimiz bu programa katılabilirler.

Seviye 4: Kendi Robotunu Tasarla ve Üret

Bu pedagoji bilimi programında sağlam birlikte ilk sağlam robotun oluşturulması ile ait eğitimler verilecektir. 3D dizayn programları ile birlikte robotu meydana getiren beden ve türlü aksamların kesinlikle çizilip üretileceği, asliye elektronik derslerimizi ile çevrim tasarımı, C mıhlı programlama dili ile programların oluşturulması, imal edilen robot beden parçaları ve elektronik bileşenlerin birleştirilmesi ile ait dersler işlenecektir. Eğitimin böylece değme öğrencimiz sıfırdan öz robot projesini tasarlayacak, üretecek, verim testlerini gerçekleştirecek ve etkin birlikte ilk sağlam oluşturacaktır.

Kimler Katılabilir: 3. Seviye eğitimlerine katma ve lüzumlu başarıyı göstermiş bulunan öğrencilerimiz bu programa katılabilirler.

Seviye 5: Linux işletim sistemi ile Python Robotik Programlama Eğitim Programı

Bu pedagoji bilimi programında Linux işletim sistemine ehil birlikte ortamda mıhlı tabanlı Python programlama dili kullanılarak türlü robotik planlar oluşturulacaktır.

Bu pedagoji bilimi böylece Seviye 4'te açılan planlar linux tabanlı birlikte düzene dönüştürülecek ve python dili ile programlanacaktır.

Kimler Katılabilir: 4. Seviye eğitimlerine katma ve lüzumlu başarıyı göstermiş bulunan öğrencilerimiz bu programa katılabilirler.

Seviye 6: Mesleki Gelişim Programları

Bu pedagoji bilimi programında mesleksel namına gerekseme duyulan, sentetik zeka, araba öğrenimi, programlanabilen hava, karaca ve su araçları dizayn ve istihsal aşamaları, ROS, data bilimi, girişimcilik, AR-GE laboratuvarlarında plan ihya vb türlü eksperlik eğitimleri verilecektir.

Kimler Katılabilir: 5. Seviye eğitimlerine katma ve lüzumlu başarıyı göstermiş bulunan öğrencilerimiz bu programa katılabilirler.

Kaynak: https://www.ihlasvakfi.org.tr/robotik

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Trabzonspor921+10
2Hatayspor919+11
3Fenerbahçe919+4
4Beşiktaş917+7
5Fatih Karagümrük917+4
6Galatasaray917+2
7Alanyaspor9170
8Altay915+1
9Konyaspor914+3
10Adana Demirspor9120
11Kayserispor911-2
12Gaziantep FK911-2
13Sivasspor910+2
14Başakşehir FK99-1
15Antalyaspor99-4
16Yeni Malatyaspor99-7
17Göztepe98-4
18Giresunspor98-4
19Kasımpaşa96-5
20Çaykur Rizespor91-15