USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Esra Eczacıbaşı Coşkun’a 'Yılın Dijital Dönüşüm Lideri' ödülü

Eczacıbaşı Topluluğu Dijital Dönüşüm Koordinatörü ve Holding Yönetim Kurulu Üyesi Esra Eczacıbaşı Coşkun, IDC jürisi çeşidinden ‘Yılın Dijital Dönüşüm Lideri' seçildi.

Esra Eczacıbaşı Coşkun’a 'Yılın Dijital Dönüşüm Lideri' ödülü
22-10-2021 10:47
Google News

Dijital tahavvül zirvesi IDC 2021 Dijital Dönüşüm Ödülleri'nde Eczacıbaşı Topluluğu ve kuruluşları dört ödüle müstahak görüldü. Eczacıbaşı Topluluğu Dijital Dönüşüm Koordinatörü ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Esra Eczacıbaşı Coşkun “Yılın Dijital Dönüşüm Lideri” seçilirken, Eczacıbaşı Holding Dijital Mentor uygulaması da “İşin Geleceği” kategorisinde birinciliği elde etti. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri de VitrAmax projesi ile “Dijital Altyapının Geleceği” kategorisinde, VitrA Dijital Dönüşüm projesi ile de “İşletmenin Geleceği” kategorisinde dü ayrı üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

International Data Corporation (IDC) Türkiye çeşidinden bu sene "Dijital Ekonominin Yükselişi ve CEO'ların Yeni Gündemi" teması ile planlı Dijital Dönüşüm Ödülleri'nde 150'den çok plan yarıştı.

Eczacıbaşı Topluluğu içerisinde 2018 senesinde sayısal dönüşümü başlatan, evvel günden itibaren seyahate önderlik fail Eczacıbaşı Topluluğu Dijital Dönüşüm Koordinatörü ve Holding Yönetim Kurulu Üyesi Esra Eczacıbaşı Coşkun, IDC jürisi çeşidinden “Yılın Dijital Dönüşüm Lideri” seçildi.

Topluluk içerisinde yaşama geçirilen sayısal tahavvül projeleri, pandemi çağında son kullanıcıların ve çalışanların yaşamını kolaylaştırmak düşüncesince geliştirilen uygulamalar, firez ve mükemmeliyet gelişimi düşüncesince planlı sayısal terbiye müfredatları, farkındalık etkinlikleri, isteklendirme mekanizmaları ve dünkü iş modelleri yatırımları ile hızlanan sayısal tahavvül yolculuğu kararında Esra Eczacıbaşı Coşkun bu ödüle müstahak görüldü.

Ödülden duyduğu memnuniyeti dile getiren Esra Eczacıbaşı Coşkun, Eczacıbaşı Topluluğu'nda sayısal tahavvül ve iş stratejisini değişik ele almadıklarını, sayısal dönüşümü ortak plan adına değil iş stratejisinin mihrak noktası adına gördüklerini vurguladı. Dijital yüzyıl düşüncesince dönüşümün, süresince bulunulan iş alanlarının geleceğini fon etmeyi ve stratejinin gelişigüzel yönü karşı değişik düşünmeyi gerektirdiğine uyanıklık çekici Coşkun, “Dijital tahavvül vizyonumuz, sayısal teknolojileri ve veriyi topu topu iş süreçlerimizde içselleştirerek süresince bulunduğumuz iş alanlarının geleceğini şekillendirmek. Bunu yaparken müşterilerimize bedel katmayı ve gümrahlık artışı sağlamayı amaçlıyoruz. Yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz, kendimizi yolun başlangıcında görüyoruz" dedi.

İşin Geleceği Kategorisi Birincisi - Dijital Mentor

Dijital dönüşümün en ehemmiyetli bileşenlerinden birinin, firez değişim işlemi ve çalışanların yetkinliklerinin gelişimi yer aldığı anlayışından yola çıkılarak geliştirilen Dijital Mentor uygulaması, sayısal tahavvül hikayelerinde bilim birikimine ehil çalışanlar ile bu bölgelerde çıkarlarını geliştirmeye iştahlı çalışanları, online platformda ortak araya getiriyor. 483 menti ve 50 mentorun bulunmuş yer aldığı platformda, birbirinden öğrenme ekosistemi oluşturmanın yanı sıra, aşama sırası ve fonksiyonlar arası son olmaksızın gailesiz çalışanlar fevk yönetimle direkt bağlanak kuruyor.

Dijital Altyapının Geleceği Kategorisi Üçüncüsü - Eczacıbaşı Yapı Gereçleri/VitrAmax

VitrAmax, Eczacıbaşı Topluluğu'nun banyo iş alanındaki Türkiye karışma dört ülkedeki topu topu iş süreçlerinin ve 3.000'e benzeyen çalışanın günce operasyonlarının sadeleşip gayret kazanarak yönetilmesine imkân tanıdıkları olan arsıulusal ortak sayısal tahavvül projesi.

Proje, banyo iş dalında 15 yıldır makbul bulunan kurumsal eşme planlama (ERP) sistemine zeki teknolojilerle süreçsel yenilikler sağlarken, operasyondan üretime, finanstan satışa gelişigüzel fonksiyona dokunuyor, topu topu süreçleri dijitalleştirerek çabuk gelişim alınmasını beklenir kılıyor. Dijital vasıtaların gücü ile gümrahlık açılan süreçlerle, firmanın sayısal çekirdeğini oluşturuyor.

Pandemi şartlarında 13 ay kabilinden çelimsiz ortak müddette uygulamaya tahsil edilen proje, tahminî 200 nefis Eczacıbaşı kadrosu ve 100 nefis müşavir takım tarafından, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri'nin Almanya, Fransa ve İngiltere ofisleri de karışma edinmek kıl payı iptidai lokasyonda yürütüldü. Vitramax, ağız ağıza Türkiye'den yönetilen toptan ortak sayısal tahavvül uygulaması adına devletimizde örneğine az rastlanan ortak plan deneyimini de ortaya koyuyor.

İşletmenin Geleceği Kategorisi Üçüncüsü - Eczacıbaşı Yapı Gereçleri/VitrA Dijital Dönüşümü
Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, 2018 senesinde Topluluk içerisinde başlatılan sayısal tahavvül yolculuğu kapsamında faaliyetlerine başladı. Geçen müddet süresince VitrAmax ile süreçlerini ve altyapılarını yenileyen Eczacıbaşı Yapı Gereçleri sayısal dönüşümde gayret kazandı.

Altyapılarını güncelleyen şirket, mahveden gereksinimlerinden hareketle sunmuş yer aldığı V-design, online salon ve çıkışlı servis randevusu kabilinden uygulamaları, iş ortaklarına sunmuş yer aldığı sayısal araçları, istihsal ve hazırlık zinciri süreçlerinde yaşama geçirdiği özişler ve Endüstri 4.0 uygulamaları kabilinden kalburüstü projeleri yaşama geçirdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
AIGF Reklam
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Trabzonspor1539+20
2Konyaspor1426+10
3Hatayspor1426+9
4Fenerbahçe1424+3
5Alanyaspor1524-3
6Başakşehir FK1422+4
7Fatih Karagümrük1422+3
8Galatasaray1422+2
9Beşiktaş15210
10Adana Demirspor15200
11Sivasspor1519+6
12Antalyaspor1418-2
13Gaziantep FK1418-4
14Altay1417-3
15Giresunspor14160
16Kayserispor1416-4
17Yeni Malatyaspor1413-11
18Göztepe1411-7
19Kasımpaşa1511-8
20Çaykur Rizespor1410-15