USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Enerjisa Enerji ve Brisa, hızlı şarj istasyonu sayısını artırmayı hedefliyor

Enerjisa Enerji'nin elektrikli şarj istasyonu acı Eşarj ile sargaç endüstrisi liderlerinden bulunan Brisa'nın teşrikimesai kapsamında şu anne denli 8 nüsha hızlı elektrikli şarj istasyonu devreye alındı. Lastik şirketinin hızlı iş servis zinciri Otopratik mağazalarında devreye

Enerjisa Enerji ve Brisa, hızlı şarj istasyonu sayısını artırmayı hedefliyor
07-10-2021 17:43
Google News

Türkiye genelinde 251 lokasyonda 468 soketli taşıt şarj istasyonu ot ile hızlı şarj istasyonu biçimine mevrut Eşarj ile müşterilerine okunabilen seyahat deneyimi sunmayı hedefleyen sargaç piyasası liderlerinden Brisa arasında, 2019 senesinde geçim imzalanmıştı. Anlaşma kapsamında sargaç şirketi, seçili hızlı bakım ve servis zinciri Otopratik mağazalarında elektrikli taşıt şarj istasyonları açmaya başladı. Bu kapsamda bugüne değin İstanbul, Bursa, Denizli, Antalya, Tekirdağ, Trabzon ve Adana illerindeki sargaç şirketinin Otopratik mağazalarında mecmu 8 skor istasyon misyon vermeye başladı. Brisa ve Eşarj, elektrikli taşıt kullanımının yaygınlaşmasında ehemmiyetli indinde gerekseme bulunan bu istasyonların sayısını meydana gelen acemi geçim ile yılsonuna derece 17 hızlı istasyona çıkarmayı hedefliyor.

Türkiye'deki melez ve elektrikli taşıt sayısının akıbet dönemdeki yükselişi sonra çevre ortada meydana gelen geçim dahilinde, misyon sunulan lokasyon sayısının gelecek günlerde Mersin, Ankara, Amasya ve Diyarbakır illerindeki Otopratik noktalarının da eklenmesi ile 17 adete, mevcud soket sayısının kısaca 50 adete çıkarılması hedefleniyor.

Şirketten meydana getirilen açıklamaya göre, toptan erke trendlerini ve Türkiye dinamiklerini yakından strateji fail Enerjisa Enerji, bu trendlerin merkezinde arazi düzlük e-mobilitenin, karbon salınımının azaltılması ve hepsi dünyada benimsenen 2030 ve 2050 yıllarındaki hedeflere ulaşılması açısından iri ehemmiyet taşıması bilinciyle akıntı ediyor. Bu açıdan sürdürülebilirliği mihrak noktası biçimine getirerek erke ve tabii eşme kullanması dair natür dostu teknolojilerin uygulanması ve artırım önlemleri ile ilgilendiren icraat örümcek Eşarj, Türkiye'de Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası'na (IREC) ehil bulunan ilkin elektrikli şarj istasyonu operatörü olma gururunu taşıyor.

“150 bin defa şarjlanma sayısına vasıl ilkin şarj istasyonu firması olarak, gerçekleştireceğimiz iş birlikleri ile bu sayının katlanarak artmasını hedefliyoruz”
Enerjisa Enerji CEO'su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, mevzuyla ilgilendiren yerine icra ettiği açıklamada kalan elektrikli taşıt sayısının bu anlamdaki misyon ağının da artışına etken bulunduğunu belirterek, “Sadece ülkemizin değil, hepsi dünyanın gündeminde arazi düzlük sürdürülebilirlik ve karbon fut izi konuları, iş alanımız açısından iri ehemmiyet taşıyor. Daha ilkin de belirttiğimiz üzere, 2030 yılına derece karbon salımına 2,5 milyon tonluk yardım sağlamayı hedefliyoruz. Bu hedefimize başta geliştirdiğimiz iş birliklerinin sağlamış olduğu yardım ile yavaş yavaş ilerliyoruz. Lastik firması ile bu bölgede gerçekleştirdiğimiz ve sürdürdüğümüz iş birliğimiz bu anlamdaki kırılım noktalarından biri. Hatta, bizce çarpan etkisine sahip. Pandeminin etkilerinin enine boyuna kaba biçimde hissedildiği 2021 yılında, 150 bin defa şarjlanma sayısına vasıl ilkin şarj istasyonu firması olarak, gerçekleştireceğimiz iş birlikleri ile bu sayının katlanarak artmasını hedefliyoruz. Elektrikli taşıt alanının hareketlenmesi ve yollardaki çarpıcılık taşıt sayısının gün günden artmasına koşut yerine bu alandaki envestisman ve çalışmalarımızı sürdürmeye bitmeme edeceğiz” dedi

‘'Değişen mobilite akımları kapsamında, müşterilerimize okunabilen indinde seyahat deneyimi arz etmek kıl payı çalışmalarımızı hızlandırıyoruz”
Yapılan ortaklaşa iş ile ilgilendiren görüşlerini aktaran Brisa CEO'su Haluk Kürkçü, “Türkiye sargaç piyasası önderi olarak, mütebeddil mahveden akımları ve mobilite alanındaki acemi gereksinimlerle baş başa bu alandaki çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Bu kapsamda sektörümüzde mobilite dönüşümünde mürşit olma hedefimizle, Eşarj ile elektrikli vasıtalar düşüncesince şarj çözümü arz etmek kıl payı güçlerimizi birleştirdik. Kapsamlı indinde vadi araştırması ve enfrastrüktür çalışmasının ardından, müşterilerimizin herhangi indinde muhtelif servis ve bakım ihtiyacını biricik noktadan karşıladığımız Otopratik mağazalarımızda Eşarj hizmetimizi de yaygınlaştırmaya başladık. Özellikle efdal teknolojili ve hızlı şarj ika kapasitesine ehil istasyonlarla, elektrikli taşıt yeğleme fail kullanıcılara efdal kalitede misyon sunuyoruz. Bu süreçte bizlerle baş başa tarz düzlük misyon noktalarımıza ve iş ortaklarımıza da teşekkürname ediyorum. Kullanıcıların gereksinimleri doğrultusunda hizmetlerimizi ulaşılabilir kılmaya, çeşitlendirmeye ve geliştirmeye bitmeme edeceğiz” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Trabzonspor921+10
2Hatayspor919+11
3Fenerbahçe919+4
4Beşiktaş917+7
5Fatih Karagümrük917+4
6Galatasaray917+2
7Alanyaspor9170
8Altay10150
9Konyaspor914+3
10Adana Demirspor9120
11Yeni Malatyaspor1012-6
12Kayserispor911-2
13Gaziantep FK911-2
14Sivasspor910+2
15Başakşehir FK99-1
16Antalyaspor99-4
17Göztepe98-4
18Giresunspor98-4
19Kasımpaşa96-5
20Çaykur Rizespor91-15