USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

ABD Başkanı Biden ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron telefonda görüştü

ABD Başkanı Joe Biden ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron icra ettikleri telefon görüşmesinde düet ve diyalekt mevzuları ele aldı.

ABD Başkanı Biden ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron telefonda görüştü
22-10-2021 21:42
Google News
Washington DC


Beyaz Saray matbuat ofisinden meydana getirilen kayıtlı açıklamaya göre, Biden ve Macron düet ve diyalekt mevzuları değerlendirdikleri birlikte telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Ekiplerinin Sahel'de denge ve güvenliği sübvanse etmek ve Hint-Pasifik'teki iş birliklerini tevsi hesabına yürüttükleri çabaları ele meydan dü lider, NATO ile birlik süresince Avrupa'nın savunmasını ihya konusunu da görüştü.

Biden'ın bu ay böylelikle Roma'da yapılacak G-20 Zirvesi'nde Macron ile görüşmeyi "sabırsızlıkla" beklediği tamlanan açıklamada, buradaki toplantıda ABD-Fransa teşrikimesai alanları, kuma kazanç ve değerlerinin ele alınacağı anlatım edildi.

- ABD Başkan Yardımcısı Harris, doğacak ay Paris'e gidiyor

Öte yandan, toplantıda Biden, Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in bu ay böylelikle Paris'e yapacağı ziyaretin dü dünya arasındaki münasebat ve toptan sorunları mülakat hesabına ehemmiyetli birlikte vesile bulunduğunu belirtti.

Harris'in ofisinden meydana getirilen açıklamada da Paris ziyareti kapsamında Harris'in 11 Kasım'da Paris Barış Forumu'nda hanek yapacağı, 12 Kasım'da ise Paris Libya Konferansı'na katılacağı kaydedildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
AIGF Reklam
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.