USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

'81 İl Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları'nda 25 bin hanıma ulaşılması hed

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı ve Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda Projesi 81 İl Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali Buluşmaları"nda 25 bin hanıma ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

'81 İl Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları'nda 25 bin hanıma ulaşılması hed
13-10-2021 15:28
Google News
Bursa

Anadolu Ajansı (AA) Bursa Bölge Müdürü Erdinç Aksoy'u görüşme fail AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı ve Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, icra ettiği açıklamada, bayanların henüz çelimli olması ve yaşamın herhangi ortak dalında henüz canlı toprak alması icap ettiğini söyledi.

Bu kapsamda hazırladıkları projeyi Hakkari'den başlattıklarını tamlayan Gözgeç, şu detayları paylaştı:

"Doğudan başlattık, ortak şarki ortak garp biçiminde bitmeme ettik. Bursa'da da bu buluşmayı gerçekleştirdik. Hükümetimizin, ait bakanlıkların, İŞKUR, TKDK ve KOSGEB’in destekleri var. Bu desteklerden hanımlar fazlalık ayrımcılıkla henüz ortak tomar yararlanabiliyor. Özellikle kırsalda canlı nice eş ya bu desteklerden bilgili olamıyor ya nereye, nite başvuracağını bilemiyor ve ya gözünde baş döndürücü büyütüp atılganlık edemiyor. Bu işi kazanmış hanımları bulup onların hikayelerini çekip o muvaffakiyet hikayelerini paylaşalım ki ortak atılganlık oluşsun. 'Bu işi yapmış, sen de yapabilirsin' duygusunu kaldırmak istiyoruz. Özellikle değişik kurumlardan dayanak noktası düzlük bayanların hikayelerine toprak veriyoruz."

İlgili büyüklenme müdürlerine sürece müteallik çelimsiz ve açık bilgiler aktardıklarını anlatım fail Gözgeç, müracaatta mevcut olmak isteyenlerin nereye başvurma edeceğini öğrenmesi, devletin yetkilisini karşısında görmesi düşüncesince bu eşiyle olan evliliği gerçekleştirdiklerini anlattı.

Devlet-millet kaynaşmasının AK Parti'nin icra ettiği en ehemmiyetli çalışmalardan birisi bulunduğunu vurgulayan Gözgeç, "Güzel arka dönüşler de oluyor. Kırsaldaki eş müteşebbis olursa, güçlenirse, üretirse kelebek etkisiyle kırsala dar toprak kayması üstelik başlatabilecek ortak ağırlık olacağını düşünüyoruz. Amacımız şehirlerde bu arzusu yeşertmek, hanımlara atılganlık vermek. Hedefimiz, nüfusun yarısını meydana getiren bayanların ekonomiye ekleme bedel imal ederek katılmasıdır. 81 İl Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali Buluşmaları ile 25 bin hanıma ulaşmayı hedefliyoruz." niteleyerek konuştu.

Nerede Kalmıştık Projesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın benzeri Emine Erdoğan'ın himayelerinde AK Parti Kadın Kolları adına "Nerede Kalmıştık Projesi"ni de yaşama geçirdiklerini bildiren Gözgeç, görgü bilimi bilimi seviyesi arttıkça bayanların iş gücüne katılma oranının da arttığına değindi.

Eğitimde okazyon eşitliğinin yakalanmasının baş döndürücü ehemmiyetli bulunduğunu dile getiren Gözgeç, Emine Erdoğan'ın "Haydi Kızlar Okula Kampanyası" ile kıraat yemeni oranlarının baş döndürücü ağırbaşlı halde artmasına ve kız evlatlarının okullaşmasına baş döndürücü ehemmiyetli ortak yardım koyduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Çalışmalara başladık. Bir halde görgü bilimi bilimi yaşamı yarıda kalmış, koşulları elvermemiş, içre düğüm kalmış, 28 Şubat sürecinde okuyamamış insanoğlu oldu. 'Nerede kalmışsanız oradan başlayabilirsiniz' dedik. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığının Açık Lise programları var. Açık Lise, Açık Meslek Lisesi, Açık İmam Hatip Lisesi yahut Olgunlaşma Enstitülerine pırtı yaptırılabilir. Olgunlaşma Enstitülerinin şöyleki ortak yönü var: Ortaokul mezunu ortak eş Olgunlaşma Enstitüsüne gider, 2 sene görgü bilimi bilimi alırsa hem ortaöğretim diploması bununla beraber iş noktayı açılış vesikası alabiliyor. Eğitimde okazyon eşitliğinin hanımlarla sağlanması düşüncesince Nerede Kalmıştık Projesi'ni başlattık. 15 Ekim'de evvel kayıtlar sona eriyor. Okumak isteyenlere çağrıda bulunuyoruz. Bu desteklerden faydalanın, bu planlara katılın. Güçlü aileyi beraberce güçlendirelim ki maşer da çelimli olsun."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Trabzonspor921+10
2Hatayspor919+11
3Fenerbahçe919+4
4Beşiktaş917+7
5Fatih Karagümrük917+4
6Galatasaray917+2
7Alanyaspor9170
8Altay10150
9Konyaspor914+3
10Adana Demirspor9120
11Yeni Malatyaspor1012-6
12Kayserispor911-2
13Gaziantep FK911-2
14Sivasspor910+2
15Başakşehir FK99-1
16Antalyaspor99-4
17Göztepe98-4
18Giresunspor98-4
19Kasımpaşa96-5
20Çaykur Rizespor91-15